«Вінд Пауер» (ДТЕК) інвестує в розвиток інфраструктури Запорізької області 6,4 млн. грн.

«Вінд Пауер» (ДТЕК) взяв на себе зобов'язання вкласти в розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Запорізької області 6,4 млн. грн. у 2010-2015 роках. У цей період ДТЕК планує реалізувати пілотний проект у галузі альтернативної енергетики й побудувати в Приазовському районі цього регіону Ботієвську вітряну електричну станцію (ВЕС) встановленою потужністю 200 МВт.

Відповідний договір про пайову участь підписали в Запоріжжі директор «Вінд Пауер» (ДТЕК) Юрій Жабський, заступник голови – керівник апарату Запорізької облдержадміністрації Станіслав Лимарчук, керівники адміністративно-територіальних одиниць, де буде вестися будівництво ВЕС. Протягом найближчих двох місяців компанія «Вінд Пауер» зобов'язується перерахувати в межах договору 400 тис. грн. до місцевого бюджету Ботієвської сільської ради для придбання шкільного автобуса. Решта суми буде перераховуватися рівними траншами після закінчення кожного з трьох етапів будівництва і введення частини вітроферми в експлуатацію.

«Впровадження проектів у галузі вітроенергетики відкриває нові горизонти розвитку ПЕК України. В усьому світі альтернативна енергетика асоціюється з корпоративною соціальною відповідальністю компанії: турботою про навколишнє середовище, створенням нових робочих місць у високо технологічних галузях економіки, розвитком розташованих поруч територій», – прокоментував директор «Вінд Пауер» (ДТЕК) Юрій Жабський.

Директор з розвитку бізнесу ДТЕК Герман Айнбіндер зазначив: «Україна зараз перебуває в процесі вступу до Енергетичного співтовариства, одним з важливих євроінтеграційних чинників для нашої країни стане розвиток альтернативної енергетики. Участь приватного капіталу відіграє важливу роль у державній програмі заміщення традиційних видів генерації електроенергії. У свою чергу, ми готові інвестувати значні кошти не тільки у виробничі об'єкти – найбільші в Україні вітропарки, – а й у розвиток інфраструктури регіонів».

Довідка

Вінд Пауер (ДТЕК) – компанія у складі ДТЕК, яка створена в 2008 році й займається девелопментом та будівництвом вітрових енергетичних станцій (ВЕС) в Україні з метою подальшої експлуатації.

Загалом портфель проектів ТОВ «Вінд Пауер» (ДТЕК) включає два великі вітрові парки, розташовані на узбережжі Азовського моря: «ДТЕК Приазовський» (Запорізька область) – сукупною потужністю приблизно 500 МВт і «ДТЕК Мангуш» (Донецька область) – орієнтовно 700 МВт.