Українські ліки не відповідають європейським стандартам

9 вересня на відкритому засіданні колегії Держлікінспекції Мінохорони здоров’я України були оприлюднені результати діяльності цієї контролюючої організації за перше півріччя 2010 року, повідомляє кореспондент Комментарии-«proUA».

За словами голови Держлікінспекції Олексія Соловйова, в Україні на даний момент існує 140 компаній, які займаються виробництвом лікарських засобів і лише 14 з них наблизилися до європейських стандартів за умовами GMP (належна виробнича практика). Це складає 16% зі всієї номенклатури вітчизняних ліків або менше 4% від обсягу лікарських засобів, дозволених в Україні.

Невідповідність більшості вітчизняних ліків світовим стандартам виробництва призводить до зниження їх долі на фармринку і критично знижує експортні можливості українського фармацевтичного виробництва. Це призводить до того, що на ринку України витісняється вітчизняний виробник.

І в той же час перевірки Дерлікінспекції постійно виявляють порушення ліцензійних умов на виробництвах, і в першу чергу порушення вимог GMP. «За останні три місяці було зупинено дванадцять українських фармпідприємств», - повідомив голова Дерлікінспекції Олексій Соловйов.

Проаналізувавши ситуацію, держінспекція виявила, що якості українських ліків шкодить необгрунтована і спрощена реєстрація лікарських засобів і матеріалів, що існувала до цих пір, особливо з деяких країн Південної Азії. А також можливість реєстрації вітчизняної продукції без тестування її виробництва за умовами і вимогами GMP.

За 8 місяців 2010 років в Україні, за словами заступника Голови Дерлікінспекції з контролю якості лікарських засобів Андрія Захараша, було виявлене і заборонено 309 серій 69 найменувань неякісних препаратів. Андрій Захараш назвав компанії, які «лідирують» у виробництві неякісних заборонених препаратів.